Afyon Merkez Merkez Posta Kodu

Okuyucularımızın güncel verilere zorluk çekmeden göz atabilmesi ve yanıt bulabilmesi için uzun süren araştırmalar hayata geçirdik. Afyon Merkez Merkez Posta Kodu yazımızı incelerken bilgi verilen tavsiyeleri gözden geçirmeyi unutmayın. İleride aradığınızda rahatlıkla sayfalarımıza girebilmek için bu siteyi favori listenize ekleyin. Uzman.org olarak Sitemizi ziyaret edenlerin en yeni bilgilere erişmesi için Şehir, İl, İlçe, Semt ve Mahalle bazında 23 10 2014, 24 10 2014, 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014 tarihlerini barındıran haftalık listelerdir.

Neden sitemizi tercih etmelisiniz ?

Afyon Merkez Merkez Posta Kodu-84Şehirlerin Posta Kodları konusunda protalımızın takipçilerimize sayfalarına taşıdığı bütün portallarda var olduğu şekilde en temiz, kapsamlı, kolay ulaşılır güncellemeleri takipçilerimiz için toparladık ve sitemize sunduk. Artık Adres bilginizi güncellerken, mektup posta birine yollarken, oturduğunuz ilin posta kodlarını kolay bir şekilde uzman.org portallarımızdan ulaşabileceksiniz. Bu hususta yapmanız gereken son derece basit : gönderildiğiniz yerde, hangi ile ait posta kodunu öğrenmek istiyorsanız o vilayeti listemizden işaretliyorsunuz, daha sonra önünüze gelen detaylı listemizden, ilçe, bucak ve oturduğunuz mahalle tabanlı şekilde posta kodunuzu görüyorsunuz. Buna ilaveten bu portalımızı tarayıcınızın bookmarkına ilave ederek talep ettiğiniz zamanda hızlıca en güncel hali ile bu kodlara ulaşmanız imkan dahilinde. Değerli takipçilerimiz için sunduğumuz portallar son hızla devam edecek, tüm içeriğin expertini, uzman.org ayrıcalığıyla bulacaksınız. Çalışanlarımız devamlı sizin için bu içerikleri girip güncellemeye devam ediyorlar.

Posta Kodu Nasıl Kullanılır

Postaların üstüne adres ile birlikte o yerin posta kodunun okunaklı olarak belirtilmesi, gönderilen postanın sıkıntı yaşanmadan iletilmesinin en önemli unsurudur. Eksiksiz adres listelenen detayları bulunduracak gibi hazırlanmalıdır.

  • Ad ve Soyismi
  • Ünvan
  • Mahalle yahut Köy
  • Cadde / Sokak / Mevki / Site
  • Dış Kapı No / İç Kapı No
  • Posta kodu
  • Bucak (Semt) / İlçe / İl / Ülke

Adres ve posta kodunun eksiksiz olmasının beraberinde postaye doğru yere yazılması oldukça önemlidir.

  • Pul zarfın sağ üst köşesinde olmalıdır.
  • Gönderen adresi sol üst köşesine yazılmalıdır.
  • Gönderilen kişinin adresi ve posta kodu zarfın orta yerine yazılmalıdır.

posta-89

Posta kodları, postaların makine ile ayrılmasına olanak tanır. Posta kodları ülkemizde yalnızca sayılardan oluştuğu gibi, yabancı ülkelerde hem harfler hem de rakamlar kullanılmaktadır. Ülkemizde kullanılan posta kodları beş basamaktan oluşmaktadır. İlk iki rakam o ilin plakası, sondaki 3 rakam ise mahalle gibi yerlerin kendine özel kodudur.

Örneğin: Denizli Posta Kodları (20000).

Bir adrese kargo yollayacağınız vakit posta kodu bilgisi bilinmelidir.

Bilgi Bankamızı Nasıl Kullanacaksınız

Size belirtilen linke tıkladıktan sonra önünüze gelen ekrandan posta kodunu öğrenmek istediğiniz il linkine basacaksınız. İl sayfasında ekranı aşağı doğru kaydırarak alfabetik sıralanmış ilçeyi bulacaksınız. Bu işlemi takiben semt, mahalle ve köy için aynı adımları takip edeceksiniz.

Afyon Merkez Merkez Posta Kodu içeriği PTT Posta kodu sayfasının güncel verileridir. İlgili sayfaya postakodu.ptt.gov.tr adresinden ulaşabilirsiniz.