Fenerbahçe Elazığ maçı canlı izle

Maç Fanatiklerinin naklen maç izleme, naklen radyodan maç anlatımı, naklen maç anlatımı, atılan goller, maç hangi kanalda ve saatte, 5.hafta lig sıralaması, maç takvimi konusunda bilgi arayanlarınderli toplu bilgilere zorluk çekmeden göz atabilmesi ve okuyabilmesi düşüncesiyle portalımızın kalitesine uygun olarak kapsamlı çalışmalar gerçekleştirdik. 2013-2014 sezonuna ait 5. hafta “Fenerbahçe Elazığ maçı canlı izle“ sayfamızı gözden geçirirken bilgi paylaşılan uyarıları incelemeyi atlamayın. İleride aradığınızda rahatlıkla yazılarımıza gelebilmek için macyayini.uzman.org’u favorilerinize ekleyin.

F

Bahsı geçen maç yayını Futbol Federasyonu ilgili kurumları tarafından ortaya konmuş 2014 yılına ait 5. hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak belirlenen : 20 Eylül 2013 Cuma, 21 Eylül 2013 Cumartesi, 22 Eylül 2013 Pazar ve 23 Eylül 2013 Pazartesi günlerinden birinde oynanacaktır. 2013-2014 sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

————————————————————————————————————————–

Türkiye Spor Toto Süper Ligi Tarihçesi

Fenerbahçe Elazığ maçı canlı izle-hangi-günde-saatte-kanalda-95 Türkiye 1. Süper Lig veya isim hakkı anlaşması nedeniyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 1959 senesinde Mali Lig ismiyle start verilen, bu vakit ülkemizin en ileri kademedeki futbol ligi. Bir dönem içinde 18 futbol takımıyla oynanan Türkiye Süper Lig, sezon nihayetinde 3 takımın ligden düşüp bir alt ligden gelen 3 klubün üst lige çıkmasıyla sürer gider. Süper Lig, on sekiz takım ile hissedarların oluşturduğu bir kurumdur. Ağustos ve Mayıs ayları da dahil olmak üzere dokuz ay devam eden bir organizasyon olan Süper Lig, otuz dört hafta ve 306 karşılaşmadan oluşmaktadır.

Fenerbahçe Elazığ maçı canlı izle-32Müsabakalar hafta içi ve hafta sonları yapılır. Süper Lig, Futbol Federasyonuna bağlıdır. 2005 senesinde Spor Toto Süper Lig’e Turkcell’in sponsor olması ile resmi olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ünvanını alan lig, Turkcell’in sponsorluk paktının sona ermesiyle 10-11 futbol sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig adını almıştır. Bunla beraber UEFA’nın en üst seviye futbol ligleri diziliminde altıncı sırada bulunur. UEFA Champions League’ne bir tanesi qualifikasyon olmak üzere iki farklı, Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi’ne 3 takım yollar. TFF Türkiye Kupası şampiyonu olup ilk 4′e girmeyen bir takım da Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi’ne katılabilmektedir.

Fenerbahçe Elazığ maçı canlı izle-66Spor Toto Süper Lig, 2001 senesinde kurulmuştur, fakat ülkemizde ileri seviye futbol 1959 yılından bu yana oynanmaktadır. Tüm Dünyada en çok seyredilen 6. futbol ligi olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, aynı zamanda 394 milyon € hasılatıyla Avrupa’da en fazla getiri sağlayan sekizinci sıradaki lig durumundadır. Şu ana dek 65 spor klübünün yer aldığı Süper Lig’de sadece 5 ayrı klüp şampiyon olabilmiştir. Bahsı geçen takımlar : Beşiktaş, Bursa, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzonspor’dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler içinde en fazla şampiyon olan klüp 19 kez ile Galatasaraydır.

—————————————————————————————————————————

Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

Fenerbahçe Elazığ maçı canlı izle-hangi-günde-saatte-kanalda-37Televizyon Yayını: Spor Toto Süper Lig 1968 sezonundan bu zamana kadar özel kurumlara verilen yayın imtiyazları nedeniyle maç yayınları haklarını almış olan kuruluşların belirlemiş olduğu ücretli TV kurumlarından seyredilir. Spor Toto Süper Lig’i, 1966′den 1995 senesine dek TRT, 1997′ya kadar Star TV, daha sonrasında sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den canlı izlenmiştir. 2003 yılından itibaren ise Lig TV tarafından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig müsabakaları üstte belirtildiği şekilde Federasyon ile anlaşma izmalayan Digitürk’e bağlı olan Lig Tv adındaki 77. kanaldan canlı verilmektedir. 2008 tarihinden itibaren 4 büyüğün kendi evlerinde oynayacağı müsabakalar üst kalite çözünürlük canlı yayın teknoloji ile birlikte verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa son maçlarında şampiyonluk ve ligde tutunma çabası veren takımların bazı yasa dışı bir olayla (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması sebebiyle maçlar aynı zamanda oynatılabilir. Böyle şekil durumlarda Lig Tv canlı yayını dışında Digitürk bünyesindeki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da öteki bir kanaldan Spor Toto Süper Lig maçını yayınlayabilir. Spor Toto Süper Lig mücadelelerini para vermeden şekilde de izleme şansı da mevcuttu, ama söz konusu maçların yayını lig müsabakalarının daha önceden belirlenmiş bitiş süresinden 60 dakika sonra yayıncı kuruluş ile sözleşmesi olan diğer televizyon kuruluşlarınca yapılabilmektedir.

Radyo Yayını: Bir sezonda oynanacak tüm özel ve resmi futbol maçlarından; Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yalnız Futbol Federasyonu ile antlaşma imzalayan yayıncı radyolar aracılığıyla UEFA ve TFF Naklen Yayın Hükümleri şartlarına uygun durumda radyodan canlı verilebilir. Ev sahibi kulüpler canlı radyo yayını yapan kurumun en uygun durumda görev yapmasını sağlamakla sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakları 2011 yılına kadar Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu’nun sorumluluğundadır.

—————————————————————————————————————————

Günün (26 10 2014) 2013 Senesi Futbol Klüpleri

Akhisar Belediyespor: Manisa’nın Akhisar ilçesine ait bir futbol kulübü. Tarihinde ilk kez 2012 sezonunda Süper Lig’de mücadele etme hakkını kazanmıştır. Bu başarıyı önceki sezon 1. Lig’de şampiyon olarak gerçekleştırmıştır. Daha önce kulüp daha iki sezon 1. Lig’de oynamıştır ve kuruluşundan beri çoğu zaman 2. Lig ve 3. Lig’de oynamıştır.

Bursaspor: Bursa’yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor’nün Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Takma adları Yeşil Timsahlar’dır. Renkleri Yeşil Beyaz’dır. Bursa’da faaliyet gösteren beş amatör kulübün birleşmesinden kuruldu.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959′dan beri düzenlenen Süper Lig’de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası’nda şampiyon olmuştur.

Galatasaray : Galatasaray Spor Kulübü’nün Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Galatasaray Spor Kulübü’ne ait olan Galatasaray AŞ tam adıyla Galatasaray Sportif ve Sinai Yatırımlar A.Ş, Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Takımı’nın sahibidir.

Kayserispor : 1966 yılında Kayseri’de kurulmuştur. Kuruluş işlemlerinden sonra yeni yönetim 1 Temmuz 1966 tarihinde seçilmiştir. Renkleri sarı-kırmızıdır. Maçlarını 40.458 (32.864 koltuk) seyirci kapasiteli Kadir Has Stadyumu’nda oynamaktadır. Süper Lig’de mücadele eden Kayserispor’un Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mamur, teknik direktörü ise Robert Prosinecki’dir.

—————————————————————————————————————————

Günün (26 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • ELLE OYNAMA : Topun kasıtlı olarak yön değiştirmesine veya avantaj kazanmak amacıyla elle oynanmasıdır. Top diğer takım oyuncuları tarafından serbest vuruşla oyuna sokulur.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • PAS: Kaleci (ceza alanı içi hariç) ve oyuncuların el ve kolları dışında kalan vücudunun herhangi bir yeriyle topu takım arkadaşına atması.
  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.

Fenerbahçe Elazığ maçı canlı izle konumuzu ziyaret eden Uzman.org takipçilerinin 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014, 1 11 2014 tarihlerinde incelediği öteki yazılarımız alttaki gibidir: