Gençler FB maçı Digiturk şifresiz izle

Siz Maç Fanatiklerinin naklen maç izleme, canlı maç radyo yayını, internetten canlı maç anlatımı, maç özeti izleme, maç hangi gün ve saatte, 6.hafta lig sıralaması, maç takvimi konusunda arama yapanlarıngeniş çerçeveli sayfalara kolayca göz atabilmesi ve inceleyebilmesi için websitemizin vizyonuyla olarak kapsamlı derlemeler oluşturduk. 2014 sezonuna ait 6. hafta “Gençler FB maçı Digiturk şifresiz izle“ yazımızı okurken bilgi paylaşılan ipuçlarını gözden geçirmeyi unutmayın. Gelecekte aradığınızda rahatlıkla yazılarımıza gelebilmek için sitemizi tarayıcınızın favorilerine eklemenizi tavsiye ederiz.

G

Bahsı geçen maç yayını TFF ilgili kurumları tarafından ayarlanan 2014 senesine ait 6. hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç takvimine bağlı olarak daha önceden belirlenen : 27 Eylül 2013 Cuma, 28 Eylül 2013 Cumartesi, 29 Eylül 2013 Pazar ve 30 Eylül 2013 Pazartesi günlerinden bir tanesinde olacaktır. 2013-2014 sezonu klüp listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Süper Lig İle İlgili…

Gençler FB  maçı Digiturk şifresiz izle-hangi-günde-saatte-kanalda-12 Türkiye 1. Süper Lig veya isim hakkı kontratı nedeniyle Türkiye Spor Toto Süper Lig, 59 senesinde Millî Lig adı ile start verilen, şu an Türkiye’nin en yüksek seviyedeki futbol ligi. Bir tek sezon içerisinde on sekiz takımla faaliyet gösterilen bu lig, sezon sonunda 3 futbol klübünün ligden düşüp Bank Asya 1. Ligden ligden gelen üç takımın yükselmesi ile süreklilik arz eder. Süper Lig, on sekiz klüp ile hisse sahiplerinin ortaya çıkardığı kurumdur. Ağustos ve Mayıs ayları da dahil olarak dokuz ay süreklilik gösteren bir faaliyet olan Türk Süper Ligi, 34 hafta ve üçüyüzaltı karşılaşmadan oluşur.

Gençler FB  maçı Digiturk şifresiz izle-45Karşılaşmalar hafta arası ve hafta sonları yapılır. Türk Süper Ligi, Türkiye Futbol Federasyonu’na bağlı faaliyet gösterir. 2005 tarihinde Türk Süper Ligi’e Turkcell’in sponsor oluşuyla resmi olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ünvanını alan bu lig, Turkcell’in hukuki paktının bitmesiyle 10-11 sezonundan bu yana Spor Toto Süper Lig ismini almıştır. Ek olarak UEFA’nın en değerli futbol ligleri diziliminde 6. pozisyonda yer alır. UEFA Champions League’ne biri qualification olmak üzere 2, UEFA Avrupa Ligi’ne üç farklı futbol takımı göndermektedir. Türkiye Kupası şampiyonu olarak ilk dört sıraya girmeyen bir takım da Eski adı UEFA kupası olan Avrupa Ligi’ne iştirak edebilmektedir.

Gençler FB  maçı Digiturk şifresiz izle-33Spor Toto Süper Lig, 2002 tarihinde faaliyete geçmiştir, fakat memleketimizde üst düzey futbol 1960 senesinden bu yana oynanmaya başlanmıştır. Tüm Avrupada en çok seyredilen 6. lig olan Spor Toto Süper Lig, bununla birlikte 397.000.000€’luk hasılatıyla Avrupa’da en fazla gelir sağlayan 8. sıradaki lig durumundadır. Şimdiye dek 66 futbol takımının mücadele ettiği Süper Lig’de sadece beş ayrı takım şampiyonluk kazanmıştır. Bu takımlar : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ve Trabzonspor’dur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen klüpler arasında en çok şampiyonluk kazanan takım 19 kez ile Galatasaraydır.

Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

Gençler FB  maçı Digiturk şifresiz izle-hangi-günde-saatte-kanalda-75Maç İzlemek: Türkiye Spor Toto Süper Lig 1967 senesinden itibaren özel ve kamu firmalara verilmiş yayınlama hakkı nedeniyle maç yayınları imtiyazlarını almış olan kurumların belirlemiş olduğu ücretli kanallardan takip edilmektedir. Spor Toto Süper Lig’i, 1965′den 1995 yılına dek TRT, 1993′ya kadar Star TV, daha sonra sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5′den naklen izlenmiştir. 2002 tarihinden bu yana ise Lig TV kanalından seyredilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmaları yukarda anlatıldığı gibi TFF ile pakt imzalamış olan Digitürk’e ait Lig Tv ismindeki 77. kanaldan canlı yayınlanmaktadır. 2008-2009 senesinden itibarı ile 4 büyük takımların kendi sahasında oynadığı maçlar hi-def çözünürlük canlı yayın teknoloji ile birlikte verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin bilhassa nihai karşılaşmalarında şampiyonluk ve ligde düşmeme çabası veren klüplerin bazı illegal bir vaka ile (şike, yasa dışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması için karşılaşmalar aynı zamanda oynatılabilir. Böyle şekil durumlarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 veya öteki bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakasını yayınlayabilir. Spor Toto Süper Lig müsabakalarını bedelsiz olarak seyredebilme imkanı da mümkündür, ama bahsı geçen müsabakaların yayını lig mücadelelerinin önceden tanımlanmış bitim zamanından 45 dk. sonrasında Digiturk ile anlaşan farklı televizyon kurumlarınca yapılabilmektedir.

Canlı Maç Dinle: Bir sezonda oynanmış her resmi ve özel futbol karşılaşmalarınndan; Türkiye Spor Toto Süper Lig müsabakaları bir tek Federasyon ile protokol imzalamış olan yayıncı kurumlar aracılığıyla UEFA ve Federasyon Naklen Yayın Talimatı şartlarına uygun şekilde radyodan canlı verilebilir. Ev sahibi kulüpler naklen radyo yayını yapan kuruluşun en uygun halde maç yayını yapmasını sağlamakla sorumludur. Türkiye Spor Toto Süper Lig’in radyo yayın hakkı 2012 yılına kadar TRT Radyo’nun sorumluluğundadır.

Günün (25 10 2014) 2013-2014 Senesi Süper Lig Klüpleri

Bursaspor: Bursa’yı temsil eden futbol kulübüdür. Kulüp Bursaspor’nün Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden futbol takımıdır. Takma adları Yeşil Timsahlar’dır. Renkleri Yeşil Beyaz’dır. Bursa’da faaliyet gösteren beş amatör kulübün birleşmesinden kuruldu.

Fenerbahçe : Fenerbahçe Spor Kulübü’nün en önemli şubesidir. Kulüp gelirlerinin büyük bir kısmı bu şube için harcanır. Şube 1959′dan beri düzenlenen Süper Lig’de 18 kez şampiyonluk ipini göğüslemiştir. Ayrıca 6 kez Türkiye Kupası, 2 kez TFF Süper Kupa, 6 kez Cumhurbaşkanlığı Kupası ve 8 kez Başbakanlık Kupası’nda şampiyon olmuştur.

Kayserispor : 1966 yılında Kayseri’de kurulmuştur. Kuruluş işlemlerinden sonra yeni yönetim 1 Temmuz 1966 tarihinde seçilmiştir. Renkleri sarı-kırmızıdır. Maçlarını 40.458 (32.864 koltuk) seyirci kapasiteli Kadir Has Stadyumu’nda oynamaktadır. Süper Lig’de mücadele eden Kayserispor’un Yönetim Kurulu Başkanı Recep Mamur, teknik direktörü ise Robert Prosinecki’dir.

Trabzonspor: Futbol Takımı 2 Ağustos 1967′de kurulan Trabzonspor Kulübü’nün profesyonel futbol takımı. Renkleri kulübün tüm branşlarda ortak olarak kullandığı: Koyu bordo ve açık mavidir. Trabzonspor Futbol Takımı, Spor Toto Süper Lig’te şampiyon olmuş, ilk Anadolu takımıdır ve şampiyon olmayı başarmış beş takımdan biridir.

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Oyun Kuralları

  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • FAUL: Rakip oyuncuya kurallar dışı hareket ederek müdahale etmek.
  • FRİKİK: Faule maruz kalan takım lehine serbest vuruşla oyuna başlama hakkıdır. Faul yapan takım oyuncuları atış sırasında toptan 9.15 metre uzakta olmalıdır.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı

Gençler FB maçı Digiturk şifresiz izle yazımızı okuyan Siz Futbol Aşıklarının 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde incelediği öbür sayfalarımız alt taraftadır: