Kayseri Erciyesspor Fenerbahçe Maçı Özeti İzle HD

Sitemizi takip edenlerin canlı maç yayını, naklen maç radyo yayını, naklen maç anlatımı, golleri izleme, maç hangi kanalda ve saatte, Buhafta puan durumu, maç takvimi konularında bilgi arayanlarındeğerli verilere en kolay yoldan ulaşabilmesi ve faydalanabilmesi düşüncesiyle sitemizin vizyonuyla olarak özenli derlemeler gerçekleştirdik. 2013-2014 sezonuna ait Bu hafta “Kayseri Erciyesspor Fenerbahçe Maçı Özeti İzle HD“ sayfasını incelerken vurgulanan ipuçlarını okumayı atlamayın. Gelecekte aradığınızda kolaylıkla web sitemize ulaşabilmek isterseniz www.dijiplay.com’u tarayıcınızın favorilerine ekleyebilirsiniz.

K

Üstte belirttiğimiz maç yayını TFF ilgili birimleri tarafından ayarlanan 2013-2014 senesine ait Bu hafta Türkiye Spor Toto Süper Lig maç fikstürüne bağlı olarak belirlenen : Cuma, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günlerinden bir tanesinde oynanacaktır. 2013-2014 futbol sezonu takım listesi : Medical Park Antalyaspor, Akhisar Belediyespor, Beşiktaş, Bursaspor, Çaykur Rizespor, Eskişehirspor, Fenerbahçe, Galatasaray, Gaziantepspor, Gençlerbirliği, Kardemir Karabükspor, Kasımpaşa, Kayseri Erciyesspor, Kayserispor, Sanica Boru Elazığspor, Sivasspor, Torku Konyaspor, Trabzonspor

Süper Lig Tarihçesi

Kayseri Erciyesspor Fenerbahçe Maçı Özeti İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-59Türkiye Süper Ligi veya reklam anlaşması sebebiyle Spor Toto Süper Lig, 1959 tarihinde Mali Lig adıyla start verilen, bu vakit memleketimizin en yüksek düzeydeki ligi. Bir tek sezon içerisinde on sekiz takım ile oynanan Türkiye Süper Lig, sezon nihayetinde üç futbol takımının ligden düşerek Yükselme Grubu ligden gelen 3 takımın üst lige çıkmasıyla sürer gider. Türk Süper Ligi, 18 klüp ile pay ortakarının oluşturduğu kuruluştur. Eylül ve Mayıs tarihleri de dahil olarak on ay süreklilik gösteren bir faaliyet olan Spor Toto Süper Lig, 34 hafta ve 306 maçtan oluşur.
Kayseri Erciyesspor Fenerbahçe Maçı Özeti İzle HD-68Müsabakalar hafta içi ve hafta sonları gerçekleşir. Spor Toto Süper Lig, Futbol Federasyonuna bağlı faaliyet gösterir. 2005 tarihinde Süper Lig`e Turkcell`in isim hakkı sahibi olması ile hukuki olarak Türkiye Turkcell Süper Ligi ismini alan bu lig, Turkcell`in ticari sponsorluk paktının bitim nedeniyle 2010-11 futbol sezonundan itibaren Spor Toto Süper Lig ünvanını almıştır. Bununla birlikte UEFA`nın en kıymetli futbol ligleri derecelemesinde 6. sırada bulunur. Şampiyonlar Ligi`ne biri ön tur olmak üzere 2, UEFA Avrupa Ligi`ne üç farklı futbol takımı yollar. TFF Türkiye Kupası 1.si olarak ilk 4 sıraya girememiş bir takım da Uefa Euro Cup`a katılabilmektedir.
Kayseri Erciyesspor Fenerbahçe Maçı Özeti İzle HD-78Türkiye Spor Toto Süper Lig, 2002 yılında kurulmuştur, ancak memleketimizde üst seviye futbol 1959 tarihinden bu yana oynanmaktadır. Tüm Dünyada en çok takip edilen 6. lig olan Türkiye Spor Toto Süper Lig, bununla beraber 394 milyon € toplam değeriyle Dünyada en fazla gelir getiren sekizinci ligtir. Bu zamana kadar 64 takımın yer aldığı Süper Lig`de yalnızca 5 farklı klüp şampiyonluk unvanı alabilmiştir. Bahsı geçen klüpler : Beşiktaş, Bursaspor, Fenerbahçe, Galatasaray ile Trabzondur. Galatasaray, 19 şampiyonlukla en çok şampiyonluğa ulaşmış olan takımdır. Bahsı geçen takımlar içinde en fazla şampiyon olan klüp 19 kez ile Galatasaraydır.

Türkiye Spor Toto Süper Lig ve Maç Yayını Hakları

Kayseri Erciyesspor Fenerbahçe Maçı Özeti İzle HD-hangi-günde-saatte-kanalda-39Canlı Maç İzleme: Spor Toto Süper Lig 1968 senesinden itibaren özel ve kamu firmalara verilmiş naklen yayınlama hakları nedeni ile maç yayınları imtiyazlarını alan kuruluşların ortaya koyduğu ücretli TV kurumlarından izlenebilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Lig`i, 1967`den 1993 sezonuna dek TRT, 1997`ya kadar Star TV, daha sonrasında sırasıyla; Show Tv, ATV , Teleon, Cine 5`den naklen yayınlanmıştır. 2001 sezonundan bu yana ise Lig TV tarafından seyredilmektedir. Spor Toto Süper Lig maçları yukarda belirtildiği halde Federasyon ile sözleşme imzalamış olan Digitürk`e ait Lig Tv ismindeki Kanal 77`den naklen verilmektedir. 2008 sezonundan bu yana 4 büyüklerin sahasında oynadığı karşılaşmalar üst kalite çözünürlük canlı yayın teknolojisi ile birlikte verilmektedir. Türkiye Spor Toto Süper Ligin özellikle nihai maçlarında şampiyonluk ve ligde kalma çabası veren takımların herhangi yasa dışı bir vaka ile (şike, yasadışı bahis vb.) karşı karşıya kalmaması için karşılaşmalar aynı saatte verilebilir. Böyle tarz vakalarda Lig Tv naklen yayını dışında Digitürk altındaki Lig TV 2 ve Lig TV 3 ya da farklı bir kanaldan Türkiye Spor Toto Süper Lig maçını yayınlayabilir. Türkiye Spor Toto Süper Lig karşılaşmalarını ücretsiz şekilde de izleme imkanı da mümkündür, lakin söz konusu müsabakaların yayını lig maçlarının daha önceden karar verilmiş bitim süresinden 55 dk. sonra Digiturk ile anlaşması olan farklı TV kanallarınca yapılabilmektedir.
Canlı Radyoda Maç Dinleme: Bir sezonda oynanacak bütün resmi ve özel futbol müsabakalarından; Spor Toto Süper Lig müsabakaları bir tek Türkiye Futbol Federasyonu ile protokol yapan yayıncı radyolar aracılığıyla UEFA ve Türkiye Futbol Federasyonu Naklen Yayın Kuralları şartlarına uygun şekilde radyodan naklen yayınlanabilir. Sahasında oynayan takımlar naklen radyo yayını yapan kuruluşun en uygun durumda maç yayını yapmasını gerçekleştirmekle yükümlüdür. Türkiye Spor Toto Süper Lig`in radyo yayın hakları 2011 senesine kadar TRT Radyo`nun elindedir.

Günün (25 10 2014) 2013 Yılı Süper Lig Klüpleri

Gençlerbirliği: 14 Mart 1923`te Ankara`da kurulan, Cumhuriyet ile aynı yıl kurulması nedeniyle Cumhuriyet Takımı olarak da anılan, forma renkleri kırmızı-siyah olan spor kulübü.
Kardemir Demir Çelik Karabükspor : Karabük`ün kırmızı ve mavi renkli takımıdır. 1969 yılında Karabük Gençlik ve DÇ Sporun birleşmesinden doğan takım Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp tesisleri 1993-94 sezonundaki tesisler hamlesi ile yapılmıştır. Tesisler Çamlık Mevkii`nde olup, modern bir görünüm içinde spor kompleksi (İdman sahaları-Parkur-Salonlar) mevcuttur.

Torku Konyaspor : Konya`da kurulan spor kulübü. Spor Toto Süper Lig`de mücadele etmektedir. Kulüp 1922 yılında Konya Gençlerbirliği adıyla kurulmuştur. 1965 yılında ise Meramspor, Selçukspor ve Çimentospor ile birleşerek Konyaspor adını aldı. Ama aslında 1981 yılı Konyaspor`un resmi kuruluş yılı olmuştur.

Günün (25 10 2014) İpuçları: Futbol Terimleri ve Açıklamaları

  • DRİBLİNG(Top Sürme): Ayak içi veya ayak dışıyla küçük kısa vuruşlarla topu sürmek.
  • GOL: Topun tamamının kale çizgisinden içeri girmesidir.
  • KORNER: Topun en son defans oyuncuları veya kaleci tarafından kale yan çizgilerinden çıkması sonucu atak yapan takım oyuncuları tarafından topun korner atma alanından ayakla oyuna sokulması.
  • PAS: Kaleci (ceza alanı içi hariç) ve oyuncuların el ve kolları dışında kalan vücudunun herhangi bir yeriyle topu takım arkadaşına atması.
  • PENALTI: Savunma oyuncuları veya kalecinin ceza alanı içinde kural dışı hareket etmeleri veya atak yapan oyuncuya faullu hareket etmeleri sonucu verilen direk ceza atışı.
  • TAÇ ATIŞI: Topun yan saha çizgilerinden çıkması sonucu karşı takım oyuncusunun ellerini kullanarak topu oyuna sokması. Top iki elle tutulup baş arkası ve üstünden ayaklar yerden kesilmeden atış yapılır.

Sitemizde verilen hizmetler: maçı canlı izle, maçı ücretsiz izle, maçı bedava izle, maçı Lig Tv izle, maçı Lig TV şifresiz izle, maçı Digiturk şifresiz izle, maçı şifresiz izle, maçı canlı dinle, maçı ne zaman?, maçı hangi gün hangi saatte, maçı özeti izle, maçı golleri izle, maçı naklen izle, maçı naklen Lig Tv şifresiz izle, maçı hangi kanalda, maçı saat kaçta?, maçı canlı anlatımı
Kayseri Erciyesspor Fenerbahçe Maçı Özeti İzle HD makalemizi inceleyen Uzman.org takipçilerinin 25 10 2014, 26 10 2014, 27 10 2014, 28 10 2014, 29 10 2014, 30 10 2014, 31 10 2014 tarihlerinde incelediği öbür maçlarımız alttaki gibidir: